10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szkolenie przemyskiej branży turystycznej. Nowy punkt informacji.

Przedstawiciele branży turystycznej spotkali się 8 czerwca br. w przemyskich podziemiach, gdzie zaprezentowane zostały nowe sposoby promocji ich działalności, m. in. z wykorzystaniem certyfikatu EDEN. Szkolenie zbiegło się w czasie z otwarciem nowego punktu informacji turystycznej w przemyskim Rynku.

Organizatorem ciekawych prezentacji była Polska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Miejski w Przemyślu. O szansach i wyzwaniach, jakie stawia przed laureatami certyfikatu European Destinations of Excellence, mówiła Anna Księżnik z POT-u i lider projektu „Promocja i certyfikacja produktów turystycznych”. Blogerka i dziennikarka, ambasador marki EDEN w Polsce Anna Olej – Kobus przybliżyła zasady współpracy z dziennikarzami PDFWspółpraca destynacji turystycznych z dziennikarzami - A. Kobus Olej.pdf (528,64KB), a o badaniach konsumentów usług turystycznych prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną opowiadała Teresa Buczak Dyrektor Departamentu Strategii POT-u. PDFBadania Teresa Buczak.pdf (1,92MB) PDFBadania wizerunku Metodyka, wyniki badań Teresa Buczak.pdf (1,36MB)

O podjętych i planowanych działaniach Przemyskiego Klastra Turystycznego mówiła z kolei zebranym Renata Stefaniak, koordynator klastra i Prezes Zarządu Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”.

Po tej dawce inspirujących informacji, uczestnicy spotkania i wielu innych, zaproszonych gości, wzięli udział w uroczystym otwarciu Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego – PORT, w pomieszczeniach kamienicy Rynek 16. Jest to inicjatywa Przemyskiego Klastra Przemyskiego, która ma pełnić nie tylko funkcję punktu informacji turystycznej, ale również promować regionalne produkty, rzemiosło oraz artystów. Symbolicznego uruchomienia PORT-u dokonał Prezydent Miasta Robert Choma.

PORT jest czynny codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00, tel. 790 300 245.

 

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 10-06-2016 11:24
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 10-06-2016 12:56