9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie w Łazach

Igrzyska sportowe seniorów rozpoczęły się 21 maja 2016 r. o godz. 10:00 defiladą sportowców z 57 uniwersytetów i organizacji senioralnych,  wniesieniem flagi Olimpiady i symbolicznym zapaleniem znicza w wiosce olimpijskiej seniorów w Łazach oraz odśpiewaniem hymnu Polski i hymnu Olimpiady, powitaniem i przemówieniami.
Obecni byli: Minister Sportu, Przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej i Prezydenci i Burmistrzowie miast.

Olimpiada jest największą imprezą sportową seniorów w Polsce i Europie. Posiada opatentowane logo, flagę, płomień przywieziony z Olimpu przez studentów UTW Łazy oraz opracowany przez AWF i sztab olimpijski Regulamin Zawodów.

W zawodach startowało 963 zawodników z 57 organizacji – miast z całej Polski (od morza – Kołobrzeg, po Tatry – Cieszyn, Bielsko Biała, od zachodu – Polkowice, po wschód – Rzeszów, Przemyśl, Lublin ) oraz z Wiednia i dwie drużyny z Ukrainy. To ponad 2000 uczestników.

Z Przemyśla pojechało 18 osób. Na 57 uniwersytetów zajęliśmy 9 miejsce. Nie mógł pojechać złoty, srebrny  i brązowy medalista  z roku ubiegłego, mimo to zdobyliśmy 6 medali:

Złoty medal:
Krzywka Maciej – brydż (po raz trzeci)
Korczowski Jan – brydż (po raz trzeci)
Kunkiewicz Adolf – przełaje rowerowe (po raz drugi)

Srebrny medal:
Czesak Danuta - bieg na 60m
Kulczycka Barbara - bieg na 200m
Czyżowicz Bolesław - pływanie styl klasyczny (Bolesław Czyżowicz zdobył już 6 medali dla naszego uniwersytetu: 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).
 

Elżbieta Poros-Wald
Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

 

 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 09-06-2016 13:41
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 09-06-2016 13:43