16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbył się Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

28 maja 2016 r. w Przemyślu odbyła się impreza kulturalna z okazji „Dnia Dziecka” i „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”  zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu oraz Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Dom” - zrzeszające rodziny zastępcze przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przemyślu i Szkołą Podstawową nr 1 w Przemyślu.

Uczestnikami imprezy były dzieci ze Świetlicy TPD „Przystań” oraz dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami. Celem imprezy było zintegrowanie dzieci i rodziców zastępczych oraz uświadomienie rodzicom, jakie prawa i obowiązki posiadają dzieci a jakie rodzice. Przedsięwzięcie miało na celu stworzenie dzieciom możliwości prezentowania swojej twórczości, osiągnięć, upodobań, jak również zwrócenie uwagi na ich potrzeby i pragnienia.

Podczas imprezy zorganizowano szereg konkurencji sportowych, logicznych oraz zręcznościowych, każde dziecko zaliczało poszczególne konkurencje i zbierało potwierdzenia w tzw. paszporcie. Każdy uczestnik po wykonaniu wszystkich zadań otrzymywał upominek. Wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni poczęstunkiem m.in. pysznymi zestawami przygotowanymi przez KFC, kiełbaską z grilla, tortem, który sprawiedliwie i z gracją podzielił Pan Prezydent Grzegorz Hayder, ciastkami, owocami, sokami i napojami. Dużą pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy uzyskaliśmy ze strony wolontariuszy i młodzieży ze Świetlicy TPD „Przystań” oraz Młodzieżowych Liderów Profilaktyki TPD, którymi opiekowała się Pani Joanna Kiper. Grupa baletowa z naszej Świetlicy TPD „Przystań” pod kierunkiem Pani Galiny Koval zaprezentowała, krótki program artystyczny, który spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych dmuchańców, na których dzieci świetnie się bawiły. Każde dziecko otrzymało również paczkę ufundowaną przez Firmę Inglot. W imprezę włączyły się również służby mundurowe: Straż Ochrony Kolei i Straż Pożarna, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwała straż Miejska. Łącznie w imprezie uczestniczyło ok. 200 osób.

Podczas otwarcia imprezy Odznaką „Przyjaciela Dziecka” nadaną przez Podkarpacki Oddział Regionalny TPD w Rzeszowie za działalność na rzecz dzieci uhonorowano Pana Roberta Bala - Radnego Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Pana Stanisław Kalawskiego Dyrektor ZS w Kalnikowie.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów i ludzi dobrej woli, którym pragniemy serdecznie podziękować w imieniu własnym i szczęśliwych dzieci.


Z poważaniem

Prezes Podkarpackiego Oddziału Regionalnego
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie

mgr Grzegorz Piestrak


 

 

 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 09-06-2016 12:34
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 09-06-2016 12:42