9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwszy Photoday w Przemyślu

18 czerwca w Przemyślu odbędzie się pierwszy plener fotograficzny z serii Photoday. Spacery fotograficzne pod tym szyldem odbywają się w całej Polsce, ale w naszym regionie do tej pory ich gospodarzem był tylko Rzeszów. Postanowiliśmy to zmienić. Organizatorzy Photoday zawsze za punkt honoru stawiają sobie wybór atrakcyjnej i zazwyczaj niedostępnej dla szerszej publiczności lokalizacji pleneru.

Do tej pory odbywały się one m.in. w kopalni węgla kamiennego "Bogdanka", w Zakładach Azotowych "Puławy", w zajezdni autobusowej MPK Rzeszów, czy Aeroklubie Rzeszowskim. Nie inaczej będzie w Przemyślu: w sobotę 18 czerwca, punktualnie o godz. 10, spotykamy się przed bramą Ciepłowni Zasanie, która otwiera się dla nas dzięki uprzejmości MPEC w Przemyślu.

Do udziału w plenerze zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii - amatorów i profesjonalistów, posiadaczy kompaktów i lustrzanek. Każdego kto ma ochotę wspólnie porobić zdjęcia w miłej atmosferze. Uczestnicy Photoday będą mogli zajrzeć za kulisy obiektu, w tym m.in. obejrzeć i sfotografować cały ciąg technologiczny, wszystkie procesy, maszyny i urządzenia oraz przeprowadzane badania laboratoryjne próbek opału i nośnika ciepła. Ponieważ fotografowany będzie zakład podczas normalnej pracy, uczestnicy będą oprowadzani w grupach przez pracowników MPEC, każdy zostanie wyposażony w kamizelkę i niezbędną wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

Po Photoday uczestników zaprosimy do udziału w konkursie na najlepsze zdjęcia. Atrakcyjne nagrody dla fotografów przygotowała zarówno redakcja portalu Przemyś.NaszeMiasto.pl, jak i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu.

photoday.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-06-2016 15:39