9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kampania społeczna "Kręć Kilometry" trwa

Trwa kampania społeczna "Kręć Kilometry" Fundacji Allegro All For Planet. Rowerzyści z całej Polski, także z Przemyśla, rywalizują w niej o stojaki rowerowe dla swoich miast. Wystarczył miesiąc, by na liczniku pojawił się milion przejechanych kilometrów. Akcja zakończy się 30 września 2016 r.

Minął miesiąc rywalizacji i kampania społeczna „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet wyraźnie nabrała rozpędu. Rowerzyści pokonali już w niej ponad milion kilometrów! 20 miast, których mieszkańcy przejadą najwięcej kilometrów na rowerach, wygra w sumie 300 stojaków. W gronie potencjalnych laureatów nie brakuje niespodzianek, bo małe miasta wyprzedzają metropolie.

Liczy się każdy kilometr

pierwszy_milion_5.jpeg

W ubiegłym roku w ramach kampanii „Kręć Kilometry” Polacy wykręcili 3 787 739 kilometrów. W tym roku pierwszy milion na liczniku pojawił się już po miesiącu rywalizacji. 

„Zapowiada się gorąca, letnia rywalizacja na rowerach” – komentuje Krzysztof Śpiewek, Członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet. Ranking dostępny jest na stronie http://kreckilometry.pl/stojaki#ranking Jego aktualizacja następuje mniej więcej co godzinę.

„Jesteśmy aktywną częścią mody na zdrowy i ekologiczny tryb życia. Każdy kilometr na rowerze ma znaczenie w tej pozytywnej rywalizacji, do której namawiamy wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy może stać się współautorem sukcesu swojego miasta w naszym wyjątkowym rankingu” – dodaje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

W tej chwili w klasyfikacji kilkutysięczny Kórnik (wielkopolskie) wygrywa z kilkusettysięcznym Wrocławiem. Natomiast Lubartów (lubelskie) ma na swoim koncie więcej kilometrów niż na przykład Łódź. W pierwszej dziesiątce są Poznań, Warszawa i Gdańsk, ale też Grudziądz, Krotoszyn czy Włocławek. W sumie już ponad 600 miast rywalizuje w tegorocznej kampanii „Kręć Kilometry”.

Jak pomóc swojemu miastu?

Wesprzeć swoje miasto w walce o stojaki rowerowe można bardzo łatwo. Wystarczy na telefonie zainstalować bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry” i włączać ją jeżdżąc do pracy, na weekendową wycieczkę czy w czasie rajdu rowerowego. Na zbieranie kilometrów mamy czas do końca września.

„Dwadzieścia miast z najlepszym wynikiem w rankingu kilometrów otrzyma od nas oryginalne stojaki rowerowe. Do tej pory zamontowaliśmy ponad 1000 stojaków w prawie 50 miastach. Na liście są i duże miasta i małe miejscowości. Szanse ma każdy” – dodaje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

W tym roku do wygrania jest w sumie 300 stojaków. A każdy uczestnik kampanii ma jednocześnie szansę na nagrody indywidualne, w tym profesjonalne apteczki rowerowe. Jednocześnie na stronie www.kreckilometry.pl trwa największe w Polsce badanie opinii rowerzystów. Każdy może wypełnić ankietę i ocenić np. stan infrastruktury w swoim mieście.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-06-2016 15:24