16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

POMNIK OJCA ŚWIĘTEGO JUŻ W PRZEMYŚLU

 Pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II został już odlany i przetransportowany do Przemyśla. W następnym roku stanie on na remontowanym obecnie Placu Niepodległości.

 Jego autorem jest Tomasz Radziewicz z Sopotu, który wygrał w marcu 2006 roku konkurs rzeźbiarski na wykonanie projektu budowy pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II wraz z koncepcją zagospodarowania terenu wokół pomnika. Odlew jego dzieła został wykonany w Poznaniu, a kilka dni temu przywieziony został do Przemyśla. Do czasu montażu na Placu Niepodległości pomnik będzie podlegał naturalnemu procesowi patynowania.

 

 

 

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPomnik Ojca Świętego Jana Pawła II

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl