-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

POMNIK OJCA ŚWIĘTEGO JUŻ W PRZEMYŚLU

 Pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II został już odlany i przetransportowany do Przemyśla. W następnym roku stanie on na remontowanym obecnie Placu Niepodległości.

 Jego autorem jest Tomasz Radziewicz z Sopotu, który wygrał w marcu 2006 roku konkurs rzeźbiarski na wykonanie projektu budowy pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II wraz z koncepcją zagospodarowania terenu wokół pomnika. Odlew jego dzieła został wykonany w Poznaniu, a kilka dni temu przywieziony został do Przemyśla. Do czasu montażu na Placu Niepodległości pomnik będzie podlegał naturalnemu procesowi patynowania.

 

 

 

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPomnik Ojca Świętego Jana Pawła II

Opublikował:  | Data publikacji: 29-12-2006 12:56
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl