8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zespół Koralik na XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" w Suwałkach

Zespół Koralik z Centrum Kulturalnego w Przemyślu w dniach 26-29 maja br. uczestniczył w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" w Suwałkach.

Konkurencja była bardzo duża, ponieważ festiwal co roku przyciąga utalentowane dzieci i młodzież z Polski i z kilku krajów Europy. Rekordowa liczba, ponad 1500 uczestników, w tym 1200 młodych tancerzy, z Francji, Rosji, Gruzji, Białorusi, Łowy, Estonii, Malty i Polski, wzięła udział w tegorocznej edycji Festiwalu. Koralik wrócił do domu ze „Srebrną Muszelką Wigier”, którą zdobył za układ "Przebudzenie Wulkanu" w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko, w kategorii inne formy taneczne.

Jako laureat Koralik wystąpił ostatniego dnia na Gali Festiwalowej, podczas której można było też usłyszeć największe przeboje Jarosława Kukulskiego w koncercie „Tyle słońca w całym mieście”.

Części konkursowej towarzyszyły także zajęcia warsztatowe i integracyjne, w których przemyscy tancerze aktywnie uczestniczyli.

Jeszcze w tym roku przed „Koralikiem” kolejne przeglądy, między innymi udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, życzymy więc młodym tancerzom, aby wkrótce powiększyli swoją kolekcję nagród.

Koralik w Suwałkach.jpeg

Koralik w Suwalkach2.jpeg

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 02-06-2016 14:26