4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WIECZERZA WIGILIJNA W HALI SPORTOWEJ

W dniu 22 grudnia br. o godzinie 17.00 w Hali Sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 30 odbyła się Wieczerza Wigilijna dla ubogich i bezdomnych. Organizatorem był „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. Do Świątecznego Stołu zasiadło ponad 600 osób. Przybyłych na uroczystą Wigilię powitał ks. Jacek Rosół Dyrektor „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. Życzenia Bożonarodzeniowe złożyli: Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Wiesław Jurkiewicz Zastępca Prezydenta Miasta.

W przygotowaniach do Kolacji pomagali harcerze, młodzież ze szkolnych kół "Caritas" oraz wolontariusze. Na Świątecznych Stołach znalazło się m.in.: kilkadziesiąt kilogramów filetów rybnych, około 1000 bochenków chleba, ponad 3 tysiące pierogów. Uczestnicy Wigilii otrzymali również paczki żywnościowe. Nie zabrakło wspólnego składania życzeń, łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd.

  

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGWIECZERZA WIGILIJNA

JPGWIECZERZA WIGILIJNA

JPGWIECZERZA WIGILIJNA

Opublikował:  | Data publikacji: 28-12-2006 08:25
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl