Ogłoszenie zmiany taryf za wodę i ścieki oraz ciepło na konferencji prasowej.

Podczas wtorkowej (31 maja br.) konferencji prasowej Zastępców Prezydenta Miasta, ogłoszona została informacja o podwyżce od 1 lipca opłat za zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków oraz obniżka taryfy za dostarczenie ciepła przez MPEC – od 1 lipca lub 1 sierpnia. Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder poinformował także o decyzji Ministra Finansów o przyznaniu Przemyślowi dotacji celowej w ramach rezerwy Ministra Infrastruktury w wysokości 487 000 zł z przeznaczeniem na remont odcinka ul. A. Mickiewicza.

Niezmieniane od połowy 2014 roku stawki opłat za wodę i ścieki wzrosną – przy założeniu że średnie zużycie wody na osobę wynosi 3m3 – ok. 1, 60 zł miesięcznie na jedną osobę. W przypadku opłat za ciepło dostarczane przez MPEC skala obniżki cen wyniesie w zależności od wielkości mieszkania od 30 do 70 zł rocznie.

konferencja_prasowa_31_05.jpeg

Obecna na konferencji prasowej Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Małgorzata Ossowska wyjaśniła przyczyny złożenia wniosku spółki o wprowadzenie nowych taryf opłat za wodę i ścieki. Nowa kalkulacja wynika z jednej strony z konieczności spłaty zaciągniętych zobowiązań na zakończone już, trzy duże inwestycje unijne, jak modernizacja oczyszczalni ścieków, przebudowa przepławki oraz Zakładu Uzdatniania Wody, z drugiej zaś z planowanych i niezbędnych inwestycji w sieci wodociągowe i kanalizacyjne miasta. Przedsiębiorstwo już stara się o pozyskanie ok. 8, 5 mln zł dotacji, na co niezbędne jest posiadanie 3, 5 mln wkładu własnego. Wśród tych planowanych wymienione zostały planowane prace m.in. przy ul. Łętowskiej, budowa łączników do zrzutu kanalizacji dla osiedla Lipowica, dokończenie kanalizacji osiedla „Za Wiarem”.

Obecnie teren aglomeracji Przemyśla w 95%osiada dostęp do wodociągów miejskich, w przypadku sieci kanalizacyjne ten wskaźnik wynosi 88%.

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 01-06-2016 16:12

Na skróty