9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

25-LECIE ISTNIENIA TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA

W tym roku mija 25 lat od utworzenia pierwszego w Polsce schroniska prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Powstanie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Przemyślu było nawiązaniem do tradycji naszego miasta, w którym św. Brat Albert działał, przebywał i założył Dom Braci Albertynów. Zainicjował w ten sposób opiekę charytatywną nad niedolą nieszczęśliwych, głodnych i wyniszczonych ludzi. Nie jeden raz przemierzał ulicę przy której dzisiaj znajduje się obecna siedziba schroniska.
Towarzystwo w naszym mieście zarejestrowane zostało w przemyskim Urzędzie Wojewódzkim dnia 9 maja 1989r. z inicjatywy ks. Bronisława Żołnierczyka, który pełni wobec Schroniska rolę służebną - duchowo i materialnie - ucząc umiejętności współżycia, wzajemnej współpracy i tolerancji.
Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla otrzymał od Zarządu Towarzystwa medal pamiątkowy z okazji 25-lecia istnienia Towarzystwa w Polsce oraz list okolicznościowy z wyrazami wdzięczności. Czytamy w nim m.in.: „Za okazywaną życzliwość, pomoc materialną i wspieranie naszych działań”.
Informacja historyczna na podstawie strony: http://przemysl.bratalbert.org.pl/

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGMedal (354,97KB)

JPGMedal (405,18KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-12-2006 09:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35