JEDENASTKA NA LITWIE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

W dniach od 7 do 14 maja grupa nauczycieli i uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Jordana brała udział w spotkaniu w ramach projektu ERASMUS+ w Krokialaukis na Litwie. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy partnerzy, a więc nauczyciele i uczniowie z Turcji, Rumunii, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Tematem spotkania były emocje w grach „FEEL IT THROUGH THE GAMES” . W pierwszym dniu uczestnicy spotkali się z nauczycielami, uczniami, rodzicami i lokalną społecznością. Uczniowie szkoły w Krokialaukis zaprezentowali swoją szkołę, swoje prace i tradycyjne zabawy i tańce. Ciekawym punktem spotkania była gra „broom football” podczas której reprezentanci wszystkich krajów używali brzozowych mioteł do podawania piłki.

Gospodarze pokazali gościom ciekawe miejsca – Wilno, zamek w Trokach, największy na Litwie barokowy klasztor w Pożajściu  i uzdrowisko w Druskiennikach. Krokialaukis jest małą miejscowością w rejonie Alytus. Podczas miłego spotkania z wice merem miasta Alytus panem ArvydasemBalčiūnasem (mówił po polsku) dowiedzieliśmy się o historii, sukcesach , planach  i przyrodzie regionu.

W ostatnim dniu spotkania wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje kraje na specjalnych stoiskach, brali udział w zawodach sportowych i prezentowali swoje gry i zabawy. Dzień Sportu uświetniła obecność absolwenta szkoły maratończyka i olimpijczyka  RemigijusaKančysa. W drodze powrotnej do Polski nauczyciele i uczniowie zatrzymali się w Wilnie żeby jeszcze raz zobaczyć Ostrą Bramę, artystyczne Zarzecze (Užupis) panoramę miasta z Góry Giedymina i zapalić znicze na grobie matki Józefa Piłsudskiego na Cmentarzu na Rossie.

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 23-05-2016 14:47 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 23-05-2016 14:47

Na skróty