Otwarcie Waimea Logistic Park Korczowa

12 maja nastąpiło otwarcie pierwszej hali Waimea Logistic Park Korczowa zlokalizowanej przy autostradzie A4. Podczas uroczystości otwarcia Prezydenta Miasta Przemyśla reprezentował jego Zastępca, Pan Janusz Hamryszczak.

Inwestycja została zrealizowana w miejscowości Młyny, 3 km od przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, głównej trasie korytarza tranzytowego między Europą Wschodnią i Zachodnią. 12 maja została oddana do użytku pierwsza hala o powierzchni 7 200 m2. Na terenie inwestycji powstaną w sumie 3 hale magazynowo-produkcyjne o łącznej powierzchni 50 000 m2. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa kierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które korzystać będą z usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie. Szacuje się, że inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu, a docelowo na terenie obiektu pracę znajdzie ponad 2 000 osób.

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa jest firma EAST A4 Logistic Park 1 Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi 110 mln zł, a wartość pierwszego etapu 26 mln zł.

Zdjęcia: WLP Korczowa / UM Przemyśl

 

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a):  Data publikacji: 12-05-2016 15:40 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 12-05-2016 16:07

Na skróty