18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbył się Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w dniu 25.04.2016 r. dwuosobowa delegacja Przemyskiej Rady Seniorów  wzięła udział w Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów „Rola seniorów i rad seniorów w Polsce”.
W Kongresie uczestniczyli również Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta PR, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Przewodnicząca Komisji Senioralnej Sejmu RP oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

W trakcie Kongresu dyskutowano na temat:

1) nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, w temacie stwarzania sprzyjających warunków do powstawaniai funkcjonowania rad seniorów;

2) powołania Rzecznika Osób Starszych;

3) ustawy o mieszkalnictwie osób starszych, mającej na celu ochronę osób starszych przed bezwzględnością wykwaterowań;

4) ustawy pielęgnacyjnej.

Część II Kongresu poświęcona była programowo-wyborczym zasadom powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Seniorów, którego zadaniem jest wypracowanie wspólnego stanowiska i reprezentowanie potrzeb seniorów na szczeblu centralnym wobec władz i organizacji pozarządowych.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl