10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Po raz kolejny Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu przygotowało obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 11 maja uczestnicy święta zebrali się przed Urzędem Miejskim , gdzie nastąpiło otwarcie Dnia Godności. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Pełni godności w dzieciństwie i w dorosłości”.

W imieniu Prezydenta Miasta z krótkim wystąpieniem do zebranych i z życzeniami zwrócił się Zastępca Prezydenta Janusz Hamryszczak. Z Rynku Starego Miasta uczestnicy przemaszerowali z udziałem zaproszonych gości, Harcerskiej Orkiestry Dętej, Zespołu wokalnego przy 5 batalionie Strzelców Podhalańskich ulicami miasta w kierunku Zamku Kazimierzowskiego.

 

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali Widowiskowej przemyskiego zamku. Na scenie zaprezentowali się gościom uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Ten szczególny dzień był też okazją do wręczenia po raz pierwszy statuetek „Anioła Stróża” PSOUU, która jest przyznawana za wspieranie inicjatyw, pomoc oraz współpracę ze Stowarzyszeniem w celu rozwiązywania problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Otrzymali je:

- Starostwo Powiatowe w Przemyślu, a w imieniu Starosty odebrał ją Wicestarosta Marek Kudła;

- Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, którego reprezentował Zastępca Prezydenta Janusz Hamryszczak;

- Danuta Wiech Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Przemyślu;

- Janina Juśko od lat wspierająca konsekwentnie Stowarzyszenie;

- Zbigniew Bednarczyk z Klubu Przyjaciół Bróg;

- Wojciech Hryniszyn.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-05-2016 11:30
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-05-2016 12:01