30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowy Dzień Tańca.

28 kwietnia w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego kontynowane były obchody Międzynarodowego Dnia Tańca - ozpoczęły je Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par i Synchro Dance - Przemyśl'2016.

Kolejną taneczną imprezą zainicjowaną przez Szkołę Tańca "A-Z" był koncert "Latin i Caribbean Dance" w wykonaniu tancerzy z tej szkoły. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem miłośników tańca. Sala widowiskowa Zamku ledwo ich pomieściła - publiczność siedziała nawet na schodach. Wystąpili niemal wszyscy adepci sztuki tanecznej z "A-Z" (dzieci z Tanecznej Akademii Przedszkolaka, Formacja Taneczna A-Z, Dance 4 Fans Club oraz AZETKI i Dziecięcy Zespół Taneczny A-Z). Ci najmłodsi (4-latki), i ci nieco starsi, a także dorośli, ci którzy niedawno rozpoczęli przygodę z tańcem oraz ci, którzy są już zaawansowani i posiadają mistrzowskie tytuły. Wszyscy tańczą z ogromnym zaangażowaniem, ponieważ taniec jest ich pasją.
W czwartkowy wieczór na scenie Zamku Kazimierzowskiego zagościły latynoskie i karaibskie rytmy oraz tańce nowoczesne. Było można obejrzeć solistów, duety i zespoły; pojedyncze tańce, a także całe ciekawe i bardzo widowiskowe scenki taneczne - latin i caribbean show.

 

 

Występy tancerzy Szkoły Tańca "A-Z" były nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Sprawną organizację koncertu zapewniła Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek".

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 06-05-2016 12:49