10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJECHAŁ DO PRZEMYŚLA

Kilka tysięcy mieszkańców Przemyśla i okolic wraz z dziećmi bawiło się w sobotnie (9 grudnia) popołudnie na przemyskim Rynku. Stało się już tradycją, że w grudniu odbywa się tutaj Wielka Parada Mikołajowa połączona z zabawą i występami zespołów - w tym roku była to "Arka Noego".

     

 

 

 

Atmosferę oczekiwania na przyjazd Świętego Mikołaja budowała na scenie młodzież z Centrum Piosenki Dziecięcej ze Szkoły Podstawowej Nr 15 wspierana przez konferansjera, Andrzeja Piecucha z rzeszowskiego Teatru "Maska". Oczekiwany przez dzieci i dorosłych gość w otoczeniu aktorów z "Żywego Teatru" z Bielawy wjechał na Rynek wkrótce po zmroku. Jak zwykle uroczyście i oficjalnie zapalone zostały lampki na choince i drzewach w Rynku Starego Miasta, a na schodach rycerskich odbył się pokaz sztucznych ogni. Zabawa była kontynuowana przez kolejną godzinę przy śpiewie dzieci z "Arki Noego".

 W trakcie imprezy doszło do przekazania przez Pana Stanisława Szarzyńskiego pojazdu napędzanego elektrycznie, umożliwiającego poruszanie się osobie niepełnosprawnej ruchowo, który jest darem Polaków z Detroit: Zbigniewa Dziatłowicza, Michała Ostrowskiego Prezesa Organizacji Charytatywnej, Adama Bednarczyka, Krzysztofa Kozłowskiego i Janusza Smyda. Dar trafił w ręce Magdaleny Martini, a podobną pomoc wiosną ubiegłego roku otrzymała Patrycja Mielnik.

 


 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 11-12-2006 11:56
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35