13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Maraton pływacki z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Pani Marciniak Jadwiga w wieku 68 lat pokonała dystans 1550 metrów w ciągu jednej godziny. Wynik ten osiągnęła podczas Maratonu pływackiego z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Maraton to propozycja dla wszystkich sympatyków pływania. Organizacja tego typu imprezy to propagowanie zdrowego stylu życia. Ważna dla nas była idea integracji podczas ważnego święta narodowego i pokazanie tego, że wspólnie możemy wiele.

Maraton pływacki z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Bohaterką była Pani Marciniak Jadwiga, która dokonała rzeczy niebywałej. W wieku 68 lat pokonała dystans 1550 metrów w ciągu jednej godziny. W maratonie udział wzięli pływacy w każdym wieku. Wspólnie przepłynęliśmy 204150 metrów. Jest to wynik lepszy od zeszłego roku. Wielu z nas przygotowywało się do tej imprezy. Zawodnicy Klubu Pływackiego „Orka” Przemyśl ciężko trenowali, najlepszy zawodnik w wieku 15 lat przepłynął dystans 4200 metrów. W maratonie popłynęli trenerzy, nauczyciele oraz rodzice wspólnie ze swoimi pociechami.

Impreza odbyła się podczas święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczciliśmy ten dzień wspólnie, rodzinnie. Podczas zawodów przyświecało nam olimpijskie motto z Helsinek z 1952 roku „Piękne jest zwycięstwo, lecz jeszcze piękniejsza szlachetna walka”.

Zawody odbyły się na krytej pływalni Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu. Pływalnia została udekorowana flagami, podczas rozpoczęcia został odegrany hymn narodowy. W trakcie trwania zawodów rozbrzmiewały utwory muzyczne o zabarwieniu patriotycznym, dodawało nam to otuchy i woli walki.

Pięknie jest spotkać się wspólnie podczas ważnego dla nas dnia, otrzymać medal ukończenia maratonu. Wielu otrzymało pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

Maraton pływacki z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie „Orka” Przemyśl, projekt został wsparty przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Bartłomiej Wołoszyn
biuro@orka-przemysl.pl
tel. 602319744

 

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 04-05-2016 07:38