-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

NAD NIM ANIELI W LOCIE STANĘLI I POCHYLENI KLĘCZĄ…

8 grudnia br. w Muzeum Historii Miasta Przemyśla otwarta została wystawa poświęcona ikonografii Bożego Narodzenia w sztukach plastycznych. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i klasztoru OO. Franciszkanów w Przemyślu.

      Prezentowane na wystawie noszącej tytuł „Nad nim anieli w locie stanęli i klęczą…” prezentują zarówno wyobrażenia Bożego Narodzenia związane z obrządkiem zachodnim, jak i wschodnim. Wystawę uzupełniają fotografie przedstawiające tę tematykę w przemyskich kościołach. Dodatkowo w „Małej Sieni” znajduje się ekspozycja kartek świątecznych: najstarsze z nich pochodzą z początku XX wieku.

 

  

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Opublikował:  | Data publikacji: 08-12-2006 16:15
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl