-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Śladami historii Przemyśla - rowerowy sprint Eliminator MTB

To już 4. edycja imprezy rowerowejSsangYongEliminator MTB, jednak po raz pierwszy zawitała do Przemyśla, gdzie zostanie zainaugurowana podczas długiego majowego weekendu. Dzięki oprawie rynków i starówek miast, na których rozgrywane są zawody, wydarzenie ma niezwykle dynamiczny i widowiskowy charakter. Cykl sprintów miejskich, które rozpoczną się 1 maja 2016 r. w Przemyślu, odbędą się w kolejnych miesiącach także w Kępnie, Lublinie i Chorzowie.

SsangYong Eliminator MTB to jeden z ważniejszych cykli miejskich sprintów rowerowych w Polsce. Rowerzyści z całego kraju przystępują do rywalizacji w otoczeniu zabytkowej architektury Przemyśla. Wiele sekcji schodów, nierówna kostka brukowa, stromy podjazd i szybkie kręte odcinki sprawią, że pierwsza edycja tegorocznego cyklu na długo zapisze się w pamięci uczestników. Impreza odbywa się w ramach programu Regatta RUSZ SIĘ!, którego misją jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także wspieranie pomysłodawców i inicjatorów wydarzeń sportowych, stanowiących alternatywę dla spędzania weekendów na kanapie w domowym zaciszu.

eliminator-mtb-ssangyong-1.jpeg

Zawody rozpoczną się od wyścigu indywidualnego, podczas którego uczestnicy walczą o jak najlepszy czas na okrążeniu pętli liczącej około 1000 metrów. Kolejnym etapem są wyścigi eliminacyjne, w których zawodnicy startują czwórkami i o wyniki walczą na trudnych, krętach trasach niezwykle różnorodnie ukształtowanego Rynku miasta. Dwóch zawodników, którzy dotrą do mety jako pierwsi kontynuują udział w zawodach, natomiast pozostali odpadną z rywalizacji i będą mieli okazję zagłębić się w historyczne zaułki Przemyśla.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.pl


rusz się - logo.jpeg
Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzytygodniowym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu „RUSZ SIĘ!”: www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

regatta - logo.jpeg
Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność.

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-04-2016 11:03