14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Majowy weekend z Czwórką

Majówka z Czwórką zapowiada się niesamowicie aktywnie. W tym roku w programie pojawi się szczególnie dużo atrakcji sportowych i muzycznych. W niedzielę 1 maja Czwórka przeniesie się do Przemyśla, by relacjonować „Bike Town Przemyśl” – imprezę pod patronatem Stacji. Silna ekipa „plenerowa” w składzie: Hania Dołęgowska, Norbert Michalak i Piotrek Galus będzie towarzyszyć rywalizacji na dwóch kołach. Na słuchaczy czekają ekstremalne emocje dzięki audycji na żywo, w której pojawią się ciekawi goście oraz relacje z najważniejszych konkurencji. Rowerowy „PlenAir” rozpocznie się na przemyskim rynku o godzinie 11.00 i potrwa do godz. 13.00.

Ale to nie koniec relacji Czwórki z naszego miasta - „Efekt Wow” (16.00-18.00) 2 maja poświęcony będzie zakręconym sportom w plenerze i nietypowym jednośladom. Pojawią się również relacje z rowerowego Eliminatora MTB w Przemyślu.

Poza tym w programie radia na majowy weekend nie zabraknie także tematów związanych z Dniem Flagi, Polonii i Polaków za Granicą oraz Świętem Konstytucji 3 maja. A to wszystko w Radiowej Czwórce już w najbliższy weekend. 

Czwórka_logo.jpeg

„Audycję Nr 1” (6.00-9.00) w poniedziałek 2 maja zdominuje hasło „moda na kulturę polską”. Artystów inspirujących się korzeniami kulturowymi Czwórka zapyta o modę na sztukę ludową. Mowa będzie także o zjawisku patriotyzmu konsumenckiego. W „Stacji Kultura” (10.00-11.00) dziennikarze przyjrzą się Polakom z perspektywy twórców światowego kina i zastanowią się m.in. jak przez lata zmieniał się nasz wizerunek w zagranicznych filmach oraz czy kino powiela stereotypy. W audycji „Dajesz Radę” (12.00-13.00) Czwórka sprawdzi, jak wygląda życie Polaków za granicą. Goście w programie opowiedzą o szansach i tęsknotach, pozytywnych i negatywnych stronach mieszkania poza granicami kraju, a także o ciekawostkach związanych z życiem na emigracji. W programie „Się Mówi” (15.00-16.00) Czwórka pokaże działalność i tradycję skautingu i sprawdzi, co daje przynależność do takiej organizacji.

3 maja w „Audycji Nr 1” (6.00-9.00) Czwórkowi redaktorzy zaprezentują obowiązkowy zestaw biwakowy, czyli informacje o najciekawszych miejscach i przepisach. Radiowa ekipa wybierze się pod namiot i podpowie m.in. gdzie znaleźć miejsca przyjazne biwakowaniu i jak wybrać bazę kempingową. Gościem wtorkowego wydania „Wszystko Gra” (9.00-10.00) będzie pianista Szymon Nehring, który opowie o swojej pasji, muzyce i Chopinie. W „Dajesz Radę” (12.00-13.00) słuchacze zaliczą kurs patriotycznego savoir-vivre, dowiedzą się m.in. jak traktować symbole patriotyczne oraz czym są rozetki wpinane w klapy marynarek i żakietów. W „Efekcie Wow” (16.00-18.00) mowa będzie o tradycjach i tajemnicach rodzinnych. Dziennikarze sprawdzą, jakie cechy można odziedziczyć po swoich przodkach oraz jak szukać wiadomości o naszych korzeniach i tworzyć drzewa genealogiczne.

Magdalena Buczek

Polskie Radio S.A.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-04-2016 13:50