14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 16

         14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 16 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  obchodzony był po raz jedenasty Światowy Dzień Zdrowia. Hasłem tegorocznej imprezy było „Pokonaj cukrzycę”. Z tej okazji zorganizowano spotkanie, na które zostały zaproszone szkoły należące do Przemyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie: SP nr 1, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 14, SP nr 15 oraz Szkoła Podstawowa z Nizin. Gości przywitano krótkim programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 4. 
         Następnie uczniowie klas czwartych przystąpili do zabaw plastycznych oraz różnych doświadczeń pobudzających świat zmysłów. Podczas zajęć  uczniowie m.in. z pieczątek wykonanych z owoców i warzyw zapełniali wcześniej przygotowane i ozdobione słoje wykonane z papieru tworząc „Zdrową Spiżarnię”. Dzieci z klas piątych wzięły udział w zajęciach komputerowych, dotyczących zdrowia, higieny i aktywności ruchowej.
         Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci pachnących kolorowych mydełek,  wykonanych ręcznie przez Panią Annę Hano – kierownika świetlicy z naturalnych – ekologicznych produktów,  ufundowanych  przez Stowarzyszenie Nauczycieli  Rodziców i Sympatyków „Szkolne Marzenia” działające przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.

 

 

Opublikował: Łukasz Palko | Data publikacji: 26-04-2016 13:54
Modyfikował: Łukasz Palko | Data modyfikacji: 27-04-2016 12:40