10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„KSIĘŻNICZKA LEJA” I MIKOŁAJ NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM – IMPREZA POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA

We wtorek 5 grudnia br. w Sali Widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbył się spektakl pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy zatytułowany: ”Księżniczka Leja” w wyk. Dziecięcego Teatru "Marcypan" ze Lwowa. Przedstawienie teatralne było jednym z elementów imprezy charytatywnej: ”Mikołaj na Zamku” organizowanej przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek. Adresatem imprezy były dzieci z Domów Dziecka i placówek szkolno-wychowawczych, które otrzymały specjalne zaproszenia.

     Bardzo widowiskowe przedstawienie było ogromną atrakcją zarówno dla rodziców, opiekunów, jak i dla najmłodszych widzów. Bogatość strojów i doskonała atmosfera z pewnością dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Aktorami teatru „Marcypan” są dzieci z Ukrainy w wieku od 5 do 15 lat, laureaci licznych krajowych i międzynarodowych konkursów teatralnych.

  

 

 

   

  

Spektakl ”Księżniczka Leja” to piękna opowieść o dalszych losach znanego nam wszystkim Kopciuszka, już jako dorosłej kobiety. Kopciuszek zajmuje się organizacją pierwszego w życiu swojej córki Leji balu, na który zaproszone zostają książęta z całego świata. Dzieci grające książęta z różnych państw wykonują znane utwory parodiując prawdziwych wykonawców - co znacznie wpływa na atrakcyjność tego widowiska. Po spektaklu na dzieci czekał prawdziwy Mikołaj z prezentami.Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 06-12-2006 09:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35