Dwudniowa wizyta Ambasadora Stanów Zjednoczonych

Ambasador Stanów Zjednoczonych Paul W. Jones gościł w Przemyślu przez dwa kwietniowe dni (22 – 23 kwietnia) z roboczą wizytą. Podczas zwiedzania towarzyszył mu Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, który oprowadzał amerykańskiego dyplomatę po swoim rodzinnym mieście. W imieniu Prezydenta Miasta gościa przywitał na Zamku Kazimierzowskim Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder.

Dla Ambasadora, który pełni swoją funkcję od września ubiegłego roku, była to pierwsza wizyta w Przemyślu. Zabytkowe atrakcje Przemyśla – Zamek Kazimierzowski, Archikatedrę Przemyską wraz z jej podziemiami, przemyski Rynek Starego Miasta – zwiedzał w towarzystwie Konsula Generalnego USA w Krakowie Waltera Braunohlera. W drugim dniu pobytu amerykańscy dyplomaci odwiedzili przejście graniczne w Medyce, gdzie zapoznawali się z pracą polskich pograniczników. Wzięli też udział w locie patrolowym śmigłowcem SG wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy oraz wizytowali placówkę SG w Huwnikach.

 

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 25-04-2016 14:06 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 25-04-2016 14:31

Na skróty