11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Biegnij z biało - czerwoną!

Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza do wzięcia udziału w dniu 2 maja 2016 r. /poniedziałek/ w "Biegu z biało - czerwoną". Bieg ten jest organizowany w ramach miejskich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Bieg ma charakter rekreacyjny, promujący bieganie jako aktywną formę wypoczynku. Ma jednocześnie być wyrazem naszego szacunku do narodowych symboli i uczcić Flagę Narodową w dniu jej święta. Dlatego zachęcamy do założenia biało-czerwonych strojów. Mile widziane będą również flagi.

Zbiórka przy pomniku Orląt Przemyskich o godz. 10:00.

Po uroczystości podniesienia flagi narodowej na maszt rozpocznie się bieg z deptaku przy Wyb. Ojca św. Jana Pawła II; następnie poprowadzi kładką rowerową na Sanie i dalej ścieżką rowerową. Na wysokości sztucznego lodowiska zbiegamy ze ścieżki, kierując się w stronę Parku Miejskiego i alejkami parkowymi wbiegamy na Wzgórze Zamkowe.

Bieg kończy się przy obelisku upamiętniającym twórców Konstytucji 3 Maja znajdujący się przy Zamku Kazimierzowskim.

W celu organizacji biegu i zabezpieczeń na trasie proszę przesłać informację do dnia 28 kwietnia br. o liczbie startujących w biegu. Dla uczestników przewidziane są upominki.

Adres email: , tel.  16 675 21 05 Wydział Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury.

 Zachęcamy do radosnego uczczenia Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-04-2016 11:25