14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zakończenie przemyskich eliminacji XVIII edycji konkursu plastycznego

19 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom eliminacji na terenie miasta Przemyśla w XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży 2015/2016 pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. W imieniu Prezydenta nagrody laureatom wręczał Sekretarz Miasta Dariuisz Łapa, a w imieniu patronującego przedsięwzięciu Komendanata Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej przedstwiciel Komendy bryg. Marek Ochenduszka.

Do konkursu zgłosili się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 11, Szkoły Podstawowej Nr 16 oraz podopieczni Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przystań” i Świetlicy Środowiskowo Profilaktycznej „Iskierka”.

Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce bezpieczeństwa, a w szczególności dotyczyła kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Konkurs miał na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

konkurs_PSP_4.jpeg


Jury konkursu oceniało prace za zgodność z tematem, poziom artystyczny, jakość i staranność wykonania. Laureatami konkursu na terenie miasta zostali:

Grupa I – uczniowie klas I-III szkół podstawowych

I miejsce – Antonina Blecharczyk

II miejsce – Olivier Prajzner

III miejsce – Wiktoria Szlachcic

Wyróżnienie: Sandra Kaczmarska

Emilia Mardosiewicz

 

Grupa II - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych

I miejsce – Aleksandra Olszańska

II miejsce – Sebastian Majcher

III miejsce – Anna Kicińska

Wyróżnienie: Dominik Zippel

Daniel Do

Prace laureatów zostaną przesłane do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie gdzie zostanie przeprowadzony kolejny etap konkursu.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 19-04-2016 16:11
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 20-04-2016 12:36