16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"KSIĘŻNICZKA LEJA” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA

 W dniu 5 grudnia br. o godzinie 10.00 i 17.00 w Sali Widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbędą się spektakle pod tytułem "Księżniczka Leja" w wyk. Dziecięcego Teatru "Marcypan" ze Lwowa. Widowisko odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy. Jest ono jednym z elementów imprezy charytatywnej: "Mikołaj na Zamku", organizowanej przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Impreza zorganizowana jest dla dzieci z Domów Dziecka i placówek szkolno-wychowawczych, które otrzymały specjalne zaproszenia.

Aktorami teatru „Marcypan” są dzieci z Ukrainy w wieku od 5 do 15 lat, laureaci licznych krajowych i międzynarodowych konkursów teatralnych.
 Spektakl „Księżniczka Leja” to opowieść o dalszych losach znanego wszystkim Kopciuszka, już jako dorosłej kobiety. Bardzo widowiskowe przedstawienie opowiada o przygotowaniach do wielkiego balu wydawanego na cześć księżniczki Leji – córki Kopciuszka. W życiu młodej Leji to pierwszy bal, na który zostają zaproszone książęta z wielu państw. Dzieci wykonując popularne przeboje naśladują znanych piosenkarzy co w dużym stopniu podnosi atrakcyjność widowiska.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl