15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spektakle taneczne w wykonaniu studentów Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodz

Spektakle taneczne pt. „List” i „Poniżej nieba, czyli … po polsku” w wyk. studentów Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi 29 kwietnia, godz.18:00, sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego.

Bilety w cenie 8 zł /przedsprzedaż/ do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed spektaklem w cenie 10 zł.

Spektakl_taneczny_2.jpeg

Teatr ALTER został założony w 1985 roku przez Witolda Jurewicza, choreografa zespołu. Od początku podstawowym założeniem Teatru było poszukiwanie nowych form wyrazu poprzez ruch i wpisywanie go w naszą estetykę, mentalność, kulturę. Zespół nie pracował  w ściśle określonej technice. Głównym tworzywem spektaklu była improwizacja. Choreografie teatru ATLER często pełne są humoru, pokazują jak bawić się życiem, jak z przymrużeniem oka traktować swoje błędy i śmiać się z samego siebie.

Jednym ze spektakli powstałym w okresie istnienia zespołu był „ Lis”. Choreografia miała premierę w 1996 roku, do muzyki Loreena McKennitt.

Obecnie spektakl jest tańczony przez siódemkę tancerzy o specjalności choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej im. G. K. Bacewiczów w Łodzi. W ramach przedmiotu realizowanego na pierwszym roku studiów, repertuaru, wraz z wykładowcami: Jackiem Owczarkiem oraz Anna Wytych- Wierzgacz został wznowiony "List". Dzięki temu, po prawie 20 latach, choreografia Witolda Jurewicza została ponownie odtworzona i pokazywana na scenie. W składzie: Ewa Drzewiecka, Tomasz Kowalski, Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Franciszek Wojciechowski, Dominika Wójtowicz, studenci zaprezentowali się na Łódzkiej, Bydgoskiej i Bełchatowskiej scenie.

20 minut.

Drugą propozycja taneczną jest spektakl pt. „Poniżej nieba, czyli … po polsku”

Choreografia i reżyseria: Witold Jurewicz

Realizacja i opieka: Jacek Owczarek, Anna Wytych- Wierzgacz
Muzyka: polska muzyka ludowa - „Zespół polski”

Tańczą: Ewa Drzewiecka, Tomasz Kowalski,  Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Franciszek Wojciechowski, oraz student I roku Łukasz Kin

30 minut.

Spektakl_taneczny_1.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-04-2016 11:23