11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie Pola Nadziei

Pola Nadziei to działanie  stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.

Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących,  potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.

Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei  jest  Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie.

Od grudnia 2015r. w przemyskich szkołach odbywa się akcja związana z wykonywaniem żonkili z bibuły. Zadaniem wolontariuszy, którzy się zgłosili do udziału w  akcji, będzie w dniu 17 kwietnia 2016r. rozdawanie kwiatów darczyńcom, którzy złożą datki na nowopowstające Przemyskie Hospicjum. Wolontariuszy będzie można spotkać na Przemyskim Rynku, koło kościołów, na ulicach również w trakcie Marszu, który odbędzie się na Przemyskim Rynku oraz w Zamku Kazimierzowskim w trakcie trwania Lazaryckiego Koncertu Charytatywnego.  

Rozpoczęcie spotkania z udziałem zaproszonych gości godz 15.00 przed Urzędem Miejskim, potem przemarsz „Żonkilowy” ulicami miasta na Zamek Kazimierzowski.

plakat_m_z_txt.jpeg

Opublikował:  | Data publikacji: 11-04-2016 14:40
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-04-2016 08:43