19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Załatwiaj urzędowe sprawy przez internet

epuap-logo_male.jpeg
Stale rozszerzany katalog usług realizowanych przez internet na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pozwala na większą elastyczność załatwiania spraw urzędowych mieszkańcom i przedsiębiorcom. Dziś nie musimy zwalniać się z pracy, aby złożyć oficjalne pismo w Urzędzie w godzinach jego pracy. Możemy to uczynić wykorzystując do tego wspomnianą platformę usługową, która oprócz możliwości załatwienia naszej sprawy w Urzędzie daje nam możliwość uzyskania bezpłatnego podpisu elektronicznego, który nazywa się „PROFILEM ZAUFANYM”.

Dowiedz się jak założyć profil zaufany!

Profil zaufany na ePUAP pozwala o dowolnej porze z dowolnego miejsca na świecie przy pomocy połączenia internetowego załatwić sprawę w wybranym urzędzie. Również inne instytucje takie jak np. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), czy Urząd Skarbowy mają również katalog usług, z których możemy skorzystać. Pełny katalog usług świadczonych przez administrację publiczną znajdą Państwo pod adresem internetowym: www.epuap.pl oraz na stronach internetowych innych podmiotów publicznych. Obsługa systemów internetowych odbywa się z wykorzystaniem formularzy, które intuicyjnie przeprowadzą nas przez poszczególne etapy załatwiania wybranej sprawy.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie profilu zaufanego, którym elektronicznie podpiszemy przesyłaną korespondencję, wniosek, formularz.

ZAŁOŻONY PROFIL ZAUFANY POTWIERDZISZ MIĘDZY INNYMI W URZĘDZIE MIEJSKIM W PRZEMYŚLU.

Zachęcamy do korzystania z tej możliwości załatwiania urzedowych spraw.

 

 

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 11-04-2016 09:25
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 11-04-2016 09:30