9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

W czwartkowe popołudnie 10  marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu  odbył się dzień otwarty. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie przygotowali dla przybyłych gości wiele atrakcji.

 Na początku dyrektor szkoły Dorota Kotuła przywitała licznie zgromadzonych rodziców  i dzieci. Następnie zaprezentowali się uczniowie w różnorodnych występach artystycznych. Dzieci z kl. II e wykonały „Taniec zielonych żabek” zainspirowany nadchodząca wiosną, a  układ taneczno – akrobatyczny pokazały uczennice z kl. III d oraz z kl. III c, V c i VI a. Swój talent recytatorski zaprezentowała uczennica z kl. II a w wierszu „Nasza szkoła” oraz z kl. III c w wierszu „Światowa krowa”, zaś umiejętności aktorskie uczennice z kl. VI a   przedstawiając  wiersz „Lokomotywa”. Swoim talentem wokalnym podzieliły się dzieci z kl. 1c oraz uczennica z kl. V c, zaś  grą na perkusji zachwycił wszystkich  uczeń z kl. III d. Zdolności aktorskie pokazali też uczniowie z  kl. 3b w zabawnej scence z życia szkoły. Piosenkę finałową pt. „ Mam tę moc!” z filmu „ Kraina lodu” w wykonaniu uczennicy z kl. III d śpiewała prawie cala sala.

 Po zakończeniu części artystycznej pełni wrażeń goście ruszyli poznawać szkołę i skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.  Można było wziąć udział  w ciekawych zajęciach matematycznych, przyrodniczych,  komputerowych oraz z języka angielskiego. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy,  gipsowych niespodzianek, samodzielne wykonanie balonowych stworków, malowanie z muzyką klasyczną , dziecięce karaoke, mały ratowniczek oraz Królestwo wesołej zabawy czyli moc zabaw z przyborami na dużej sali gimnastycznej. Swoje drzwi w tym dniu szeroko otworzyła biblioteka, w której spotkać można było bajkowe postacie zapraszające na zajęcia czytelnicze. Goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną o szkole oraz festiwal piosenki. Dzieci były bardzo zadowolone i niechętnie opuszczały mury naszej szkoły. Było to z pewnością ciekawe i udane popołudnie zarówno dla młodszych  jak i starszych.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że ten dzień przysporzył wielu miłych wrażeń zarówno rodzicom jak i dzieciom.

                                                                                        Marta Oleszek, Renata Fedewicz

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 29-03-2016 12:07