16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Lider Małopolski” dla przemyskiego odcinka Tras Rowerowych Polski Wschodniej

Przemyski odcinek Tras Rowerowych Polski Wschodniej wraz z kładką rowerowo – pieszą znalazł się w gronie przedsięwzięć wyróżnionych w corocznym konkursie Lider Małopolski – Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce w 2015. Dyplom potwierdzający tytuł w imieniu Prezydenta Miasta odebrał z rąk Kazimierza Barczyka Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, organizatora plebiscytu, Mariusz Zamirski Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury UM. Prezentacje nagrodzonych i uroczyste wręczenie tytułów odbyło się 18 marca br. w Sali Białej Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się.

- To prawdopodobnie jedyny plebiscyt, który ocenia inicjatywy z poszczególnych lat nie wąsko, w obrębie jednej branży, ale całościowo - w kontekście całego regionu. Dlatego też tytuły liderów Małopolski są przyznawane nie tylko za inwestycje infrastrukturalne, ale też za projekty edukacyjne, kulturalne czy budujące tożsamość mieszkańców województwa - wyliczał marszałek Jacek Krupa, dodając, że taki przekrój doskonale pokazuje różnorodność i potencjał Małopolski. - Nasz region rozwija się w wielu kierunkach. Przedsiębiorczość, nowe technologie, infrastruktura, kultura - to tylko kilka przykładów obszarów, które w ostatnich lata notują dynamicznych wzrost.

 

 

Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący SWM i przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski - organizatora konkursu Lider Małopolski - mówił z kolei o tym, że wszyscy wyróżnieni w plebiscycie są "lokomotywami rozwoju województwa, które przecierają szlaki innym". Obecny na gali Filip Grzegorczyk, podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu, gratulował wszystkim liderom wyników ich pracy.

Kto został Liderem Małopolski 2016?

Zarząd Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznał w tym roku specjalne wyróżnienie dla Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w krakowskich Łagiewnikach. Argumentując swój werdykt, kapituła podkreślała, że to "najważniejsze na świecie miejsce, które promuje osiągnięcia najwybitniejszego Polaka".

Wśród najważniejszych inicjatywy, które otrzymały tytuł Lidera Małopolski 2016, znalazły się:

1. Uniwersytet Jagielloński - Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS
2. Miasto Kraków - Ekologiczna Spalarnia Odpadów w Krakowie
3. Bielsko-Biała - górskie ścieżki rowerowe ENDURO TRAILS, Bielsko-Biała (projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego)
4. Nowy Sącz - Obwodnice: Północna z mostem na Dunajcu oraz Zachodnia
5. Tarnów - największy w Małopolsce Inkubator Przedsiębiorczości
6. Miasto Słomniki - Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka w Słomnikach - pasywne przedszkole w Słomnikach
7. Gmina Olesno - Biblioteka Otwarta na Potrzeby Mieszkańców
8. Selvita S.A., największa innowacyjna firma biotechnologiczna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej,
9. Park Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze - pierwszy i jedyny w Małopolsce i Polsce nowoczesny rodzinny kompleks rozrywkowy
10. Przemyśl - odcinek Tras Rowerowych Polski Wschodniej wraz z kładką pieszo-rowerową przez rzekę San

Tekst: za Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zdjęcia: SGiPM

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 23-03-2016 13:29