Budowa mostu kolejowego - zmiana organizacji ruchu od 3 listopada I ZŁOŻYŁEŚ DEKLARACJĘ DOTYCZĄCĄ ŹRÓDŁA CIEPŁA? SPRAWDŹ JEJ STAN WPROWADZENIA TUTAJ I Pomagamy Ukrainie - najważniejsze kontakty telefoniczne I Uruchomiliśmy punkt informacyjno-konsultacyjny dotyczący programu "Czyste powietrze" I Sprawdź indeks jakości powietrza w Przemyślu I
DUŻE ZAINTERESOWANIE
Nawet na 500 osób ocenia się liczbę uczestników niedzielnego (22 października) „Przemyskiego Biegu Jesieni. Impreza odbywała się w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” przebiegającej pod patronatem TVP 1, RMF FM i Gazety Wyborczej. Do uprawiania tego sportu zachęcali - czynnie uczestnicząc w biegu – Przemysław Babiarz, dziennikarz i komentator sportowy urodzony w Przemyślu oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.
Dużą niespodziankę sprawili najmłodsi uczestnicy startujący w kategorii do 7 lat, którzy bardzo licznie stawili się na przemyskim Rynku Starego Miasta. Równie dużym powodzeniem cieszył się ostatni bieg w kategorii „Open - VIP”, w którym mógł wystartować każdy bez względu na wiek. Jego uczestnicy przebiegli dwa okrążenia na trasie Rynek – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Franciszkańska. Ideą imprezy było promowanie biegania i prowadzenie zdrowego trybu życia, poprzez uprawianie sportu. Zawodnikom nie mierzono więc osiągniętych czasów – liczył się sam fakt uczestnictwa. Wszyscy, którzy wzięli udział w „Przemyskim Biegu Jesieni” otrzymali dyplomy, a najmłodsi także pamiątkowe, odblaskowe znaczki.
Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta