17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę 19 marca br. o godzinie 20:30 wybije tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF. Jest to wyjątkowa akcja ekologiczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie w symbolicznym geście dla naszej Planety. Godzina dla Ziemi WWF to nie tylko czas, kiedy na godzinę gasną światła w domach na wszystkich kontynentach – to także niezwykły wyraz jedności mieszkańców Ziemi w trosce o naszą wspólną Planetę. W Przemyślu zostaną wyłączone iluminacje na wieży Archikatedry, Zamku Kazimierzowskim oraz na moście Brama Przemyska.

W zeszłym roku w Polsce rekordowa liczba ponad 60 miast przyłączyła się oficjalnie do akcji, a prawie 65 000 Polaków zadeklarowało swoje uczestnictwo na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl. Mieszkańcy ponad 7000 miejscowości w 153 krajach świata zgasili światła w swoich domach w symbolicznym geście dla naszej planety. Wygaszone zostało oświetlenie setek tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla
w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Pekinie, a w Polsce zgasły światła Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Spodka w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Godzina dla Ziemi WWF to znacznie więcej niż zgaszenie świateł na jedną godzinę w roku - jej prawdziwym celem jest zmotywowanie ludzi na całym świecie do przyjęcia i kultywowania postaw proekologicznych. Wybierając jazdę rowerem, oszczędzając wodę, czy kupując ekologiczną żywność wpływamy korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i zdrowie naszej planety.

Godzina dla Ziemi WWF to suma symbolicznego zaangażowania milionów ludzi, która staje się impulsem do rzeczywistych zmian na lepsze. Liczymy, że tego wyjątkowego wieczoru zgaszą Państwo światła na godzinę, aby wspólnie z całym światem chronić to, co mamy najcenniejszego – naszą Ziemię.

eh_2010_2.png

Opublikował:  | Data publikacji: 14-03-2016 12:15
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-03-2016 12:23