8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Siggy Davis & Krzysztof Puma Piasecki 4set

Koncert Siggy Davis & Krzysztof Puma Piasecki 4set - 10 marca 2016 r. -

Siggy Davis to charyzmatyczna, najwyższej klasy, obdarzona potężnym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodway’u, grała także w filmach Spike'a Lee oraz Briana de Palmy.
Artystka do wspólnych koncertów zaprosiła znakomitych polskich muzyków: Krzysztofa „Pumę” Piaseckiego – gitara, Łukasza Gorczycę – gitara basowa, Kajetana Galasa – instrumenty klawiszowe i Adama Grzelaka – perkusja. Wszyscy oni tworzą zespół „Puma” Piasecki 4set. Jest to wyjątkowy kwartet łączący ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się z rockową energią, funkowym groovem, bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój, z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.
Podczas niezwykle energetycznego, entuzjastycznie przyjętego koncertu na Zamku Kazimierzowskim artyści uraczyli publiczność bukietem najpiękniejszych standardów i nie tylko. Projekt nowojorskiej gwiazdy jest kontynuacją jej osiągnięć muzycznych oraz chęcią zaprezentowania wspólnie z polskimi muzykami i dla polskiej publiczności również swoich kompozycji, w tym własnych, oryginalnych opracowań standardów muzyki jazzowej, gospel i soul.
Podczas tego niezwykłego koncertu Siggy Davis bawiła się stylami, nie zabrakło w tym muzycznym koktajlu utworów z pogranicza jazzu i bluesa. A wszystko to na najwyższym światowym poziomie, w najlepszym stylu i z ogromną dozą artyzmu. Wydawać mogło się, że wzorem pieśniarzy gospel, artystka śpiewała całym ciałem.
Siggy Davis & Krzysztof Puma Piasecki 4set to koncert, który bez jakichkolwiek wątpliwości można zarekomendować każdemu.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński
 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 11-03-2016 15:21