22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

MUZEALNE WYKOPALISKA

       6 października br. otwarta została w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej wystawa pt. „Rezultaty najnowszych badań archeologicznych w rejonie tzw. żydowskiego miasta w Przemyślu. Została ona zrealizowana przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „MECENAT”.

 

  

Wystawa składa się z dwóch części: pierwszej omawiającej historię i kulturę tzw. żydowskiego miasta w Przemyślu i drugiej prezentującej wyniki badań archeologicznych prowadzonych na przełomie lat 2005 i 2006 na terenie Placu Berka Joselewicza, gdzie trwa obecnie budowa nowego gmachu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Otwarcie wystawy zaszczycił swoją osobą ciekawy gość z Izraela, Pani Ada Hausman – potomkini znamienitego rodu przemyskich fotografów Hennerów. 

  

 

Wszystkich zainteresowanych tajemnicami Placu Berka Joselewicza zapraszamy na wystawę, którą można obejrzeć do 30 listopada br.

 

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl