5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert zespołu „Cisza Jak Ta”

4 marca 2016 r. - z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne” koncert zespołu „Cisza Jak Ta”

Publiczność, która w bardzo dużej liczbie zgromadziła się 4 marca na Zamku Kazimierzowskim na koncercie grupy „Cisza Jak Ta” jest najlepszym dowodem na to, że muzyka z folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności „trzyma się” bardzo dobrze. Wśród młodych kontynuatorów tego muzycznego gatunku znaczące miejsce zajmuje właśnie ten zespół. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5-ta płyta zespołu „Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2011, a „Wuka” Poetycką Płytą Roku 2013. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności ogólnopolskiego konkursu TVN, Trójki i Skody - Skoda Auto Muzyka.

Atmosfera koncertów „Ciszy Jak Ta” jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych poetów miesza sie z lekkością tekstów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w prawie dwugodzinnym koncercie pozostawia słuchaczy w zadumie, ale i w pewnego rodzaju spełnieniu, radości bycia i współodczuwania chwili. Wszystko to dostrzegła i doceniła przemyska publiczność dając temu wyraz w szczerych, gromkich oklaskach.

 W Przemyślu grupa wystąpiła w składzie: Ilona Karnicka (skrzypce, wokal), Dariusz Dąbkowski (gitara basowa), Michał Łangowski (gitara elektroakustyczna, wokal, perkusja), Mariusz Skorupa (gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna, wokal), Mateusz Wyziński (perkusja cajon, wokal, gitara).

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-03-2016 15:55