Spektakl „Królowa Śniegu”

29 lutego 2016 r. - z cyklu „Podwieczorek z teatrem” – spektakl „Królowa Śniegu” w wyk. Studia Małych Form Teatralnych Art.-Re z Krakowa

 „Podwieczorki z teatrem” organizowane przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK to spotkania ze sztuka sceniczną dla dzieci, ale dedykowane całym rodzinom - nie inaczej było również i tym razem. Sądząc po reakcji na widowni, znana kilku pokoleniom baśń „Królowa Śniegu” w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych Art.-Re z Krakowa sprawiła olbrzymią radość również rodzicom i dziadkom.

Adaptacja jednej z najbardziej znanych opowieści Hansa Christiana Andersena pięknie pokazuje motyw przyjaźni. Bajka uczy dzieci by nie oceniać drugiego człowieka jedynie po pozorach. Treść przedstawienia – ten motyw był wyeksponowany szczególnie -  zwraca uwagę na ważne w kształtowaniu i wychowaniu dzieci wartości: miłość, odpowiedzialność, przyjaźń. Baśniowa atmosfera i klimat spektaklu prowadziły prostą ścieżką do ukazania, że odwaga i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi to fundamentalne i ponadczasowe wartości.

 

Przedstawienie w wykonaniu młodych artystów z Krakowskiego Studia Teatralnego aktywizowało widzów do wspólnej zabawy i współtworzenia dobrze znanej dzieciom historii Kaja i Gerdy. Aktorzy  angażowali siedzące na widowni dzieci do udziału w spektaklu, do współtworzenia akcji. Od samego początku zabawa zapowiadała się przednia i rzeczywiście tak było. Dla wszystkich.

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 04-03-2016 11:02

Na skróty