2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Kopciuszek”, „Malarz”, „Królewski błazen” – bajki taneczne w wykonaniu tancerzy grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”

28 lutego 2016 r. - z cyklu „Podwieczorek z teatrem” - „Kopciuszek”, „Malarz”, „Królewski błazen” – bajki taneczne w wykonaniu tancerzy grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”
Na zakończenie ferii szkolnych Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zorganizowało dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przedstawienie. Na zamkowej scenie tancerze grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” zaprezentowali trzy bajki w formie tańca dworskiego: - „Kopciuszek”, „Malarz” i „Królewski błazen”.
Widowisko ZPiT „Przemyśl” nie było tylko statycznym występem, który polega na „odtańczeniu przedstawienia”. W trakcie spektaklu, występujący na scenie tancerze angażowali siedzące na widowni dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, do współtworzenia akcji. Zabawa zapowiadała się przednia i rzeczywiście tak było. Inscenizacja zespołu wchodzącego w skład Przemyskiego Centrum Kultury Nauki ZAMEK niosła ze sobą trzy walory: artystyczny – podziwianie tańca, gimnastyczny – ruch na scenie i edukacyjny – nauka podstawowych kroków tanecznych.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl