13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Kopciuszek”, „Malarz”, „Królewski błazen” – bajki taneczne w wykonaniu tancerzy grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”

28 lutego 2016 r. - z cyklu „Podwieczorek z teatrem” - „Kopciuszek”, „Malarz”, „Królewski błazen” – bajki taneczne w wykonaniu tancerzy grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”
Na zakończenie ferii szkolnych Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zorganizowało dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przedstawienie. Na zamkowej scenie tancerze grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” zaprezentowali trzy bajki w formie tańca dworskiego: - „Kopciuszek”, „Malarz” i „Królewski błazen”.
Widowisko ZPiT „Przemyśl” nie było tylko statycznym występem, który polega na „odtańczeniu przedstawienia”. W trakcie spektaklu, występujący na scenie tancerze angażowali siedzące na widowni dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, do współtworzenia akcji. Zabawa zapowiadała się przednia i rzeczywiście tak było. Inscenizacja zespołu wchodzącego w skład Przemyskiego Centrum Kultury Nauki ZAMEK niosła ze sobą trzy walory: artystyczny – podziwianie tańca, gimnastyczny – ruch na scenie i edukacyjny – nauka podstawowych kroków tanecznych.

 

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-03-2016 10:52
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-03-2016 11:08