1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie w sprawie Karty Seniora

W dniu 26 lutego 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy z Prezesem Stowarzyszenia MANKO Łukaszem Salwarowskim oraz Prezesem Zarządu Fundacji „SeniorPlus” Ryszardem Bujakiem. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Przemyskiej Rady Seniorów: Elżbieta Grodecka, Anna Hayder i Stanisława Żak, Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Helena Warda, Wiceprezes Zarządu Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Małgorzata Ekiert oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Danuta Wiech i Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Robert Gawlik.

Uczestnicy zapoznali się działalnością Stowarzyszenia MANKO oraz założeniami krajowego programu Ogólnopolska Karta Seniora. Karta upoważnia osoby po 60 roku życia do korzystania z atrakcyjnych zniżek w firmach i instytucjach partnerskich. Dbałość o aktywizację środowisk seniorskich oraz ich zdrowie i bezpieczeństwo to bardzo istotny aspekt działalności Stowarzyszenia. Żeby ułatwić seniorom dostęp do ofert różnych branż, we współpracy z partnerami, została wdrożona Małopolska, a następnie Ogólnopolska Karta Seniora.

Podczas spotkania Prezydent wyraził uznanie dla tak cennej inicjatywy, podkreślając konieczność podejmowania różnorodnych działań na rzecz osób starszych. Zebranie stanowiło okazję do podzielenia się własnymi doświadczeniami w realizacji polityki senioralnej w Przemyślu.

 

 

 

 

 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 02-03-2016 11:19
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 02-03-2016 11:30
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl