19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Hołd dla „Żołnierzy Wyklętych”

W Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” władze samorządowe Przemyśla oddały hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, składając wieńce i zapalając symboliczne znicze w miejscach pamięci.

Prezydent Miasta Robert Choma wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Lucyną Podhalicz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej przed gmachem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, a także na kwaterze żołnierzy AK znajdującej się na Cmentarzu Wojskowym. Znicze zapłonęły także w innych miejscach pamięci poświęconych polskim żołnierzom, gdzie hołd oddali im w imieniu władz Przemyśla Zastępcy Prezydenta Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak oraz Sekretarz Miasta Dariusz Łapa.

 

 

 

W tym samym dniu Prezydent Robert Choma wraz z Komendantem Straży Miejskiej Janem Geneją odwiedzili żołnierza Armii Krajowej i wieloletniego prezesa przemyskiego koła Związku Zołnierzy Armii Krajowej Zdzisława Cichońskiego oraz jego żonę Krystynę.

 

 

10 lat temu w miesięczniku "Nasz Przemyśl" ukazał się obszerny artykuł opowiadający o życiu Pana Zdzisława Cichońskiego - już teraz jest on dostępny w dziale "Nasz Przemyśl" na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do lektury!

Honor dezertera cz. I

Honor dezertera cz. II

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 01-03-2016 15:36
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 02-03-2016 16:37