5.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacja z ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury

Wszystko co dobre, kończy się zazwyczaj dosyć szybko. I tak minęły dwa tygodnie ferii zimowych w Przemyślu. Chociaż deszczowa pogoda nie zawsze sprzyjała wyjściu w teren zarówno pierwszy jak i drugi tydzień ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury minął pod znakiem aktywnego wypoczynku.

 

Łącznie w zimowisku organizowanym przez MDK wzięło udział blisko 90 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jak przystało na placówkę kulturalną dużą część czasu wypełniały zajęcia artystyczne. Uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, rękodzieła artystycznego oraz muzycznych – karaoke cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

 

 

 

 

Niezależnie od pogody plan ferii zakładał wiele atrakcji poza placówką. Od kilku lat podczas organizowanych przez nas półkolonii staramy się również pokazywać piękno naszego miasta oraz odwiedzać interesujące miejsca Przemyśla. W tym roku za zgodą kierownictwa uczestnicy mogli poznać m.in. zasady funkcjonowania oczyszczalni ścieków PwiK w Przemyślu. Duże wrażenia na dzieciach wywarły pokazane procesy oczyszczania wody. Dzieci odwiedziły również jednostkę wojskową oraz przemyską bibliotekę. Bezpieczeństwo podczas wypoczynku zawsze stanowi najważniejszy punkt wypoczynku. Jako jedyna z nielicznych placówek w mieście wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Zawitali u nas również funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przekazali informacje na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii. Zajęcia sportowe, wyjazdy na basen oraz wyjścia w teren były dopełnieniem programu. Duże zadowolenie uczestników po raz kolejny było dla organizatorów potwierdzeniem dobrze spełnionego obowiązku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl