7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PREZYDENT MIASTA PRZEMYŚLA ROBERT CHOMA SPOTKAŁ SIĘ Z POSZKODOWANYMI W KATASTROFIE BUDOWALNEJ

     Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma spotkał się w dniu 22 sierpnia br. z rodzinami poszkodowanymi w wyniku zawalenia się stropu jednej z prywatnych kamienic. Do spotkania doszło w obecnym miejscu zakwaterowania w hotelu Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rodziny otrzymały pomoc w postaci m. in: tymczasowego zakwaterowania i obiadów. Ponadto pracownicy POSiR-u przygotowali zaplecze socjalne, gdzie istnieje możliwość przygotowania dodatkowego posiłku. Po interwencji Prezydenta Miasta Przemyśla rodziny mogą liczyć również na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w postaci zasiłku celowego, odzieży i dodatku na wyprawkę szkolną. Caritas Archidiecezji Przemyskiej dostarczy żywność  pierwszej potrzeby.

W związku z tym, że sobotnia katastrofa budowlana była kolejną w ciągu ostatnich dwóch lat Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma zwrócił się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z apelem o „wzmożenie kontroli prywatnych kamienic pod kątem ich stanu technicznego i wynikających z tego ewentualnych zagrożeń dla życia i mienia”.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Prośba o poparcie zmierzających w tym kierunku działań wystosowana została także do Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rafał Porada Witold Wołczyk
K
ancelaria Prezydenta Miasta

 

 

 

 

 

 

 

JPGnadzor budowlany

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl