6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

AKT WANDALIZMU NA CMENTARZU WOJSKOWYM

   W dniu 25 lipca br. pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej SITA powiadomili Policję o akcie wandalizmu dokonanym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Przemysława w Przemyślu. Wandale zniszczyli kwatery wojskowe z okresu międzywojennego (przewróconych zostało 81 krzyży) oraz Mauzoleum Żołnierzy Niemieckich z okresu I Wojny Światowej.

   Wartość szacowanych szkód wstępnie określono na kwotę około 7 – 8 tys. zł. Niezwłocznie po zgłoszeniu zostały podjęte czynności wyjaśniająco-zabezpieczające przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Aktualnie prowadzone są czynności policyjne mające wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia i doprowadzić do ujęcia sprawców wandalizmu.
   

 

 

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego wraz z administratorem Cmentarza dokonali oględzin zbezczeszczonego miejsca. Ustalono zakres prac niezbędnych do przywrócenia jak najszybciej wyglądu cmentarza sprzed tego haniebnego wydarzenia. Prace zostaną wykonane niezwłocznie.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGcmentarz

JPGcmentarz

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl