9.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

72. rocznica zagłady polskiej miejscowości HUTA PIENIACKA na Podolu

Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają  do  udziału w uroczystościach upamiętniających 72. rocznicę zagłady polskiej miejscowości HUTA PIENIACKA na Podolu.

28 lutego 2016r.- niedziela 

  • godz.15.00 - Kościół  pw. Św. Trójcy w Przemyślu  Msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej i Korościatyna zamordowanych przez  OUN- UPA i SS  „Galizien"
  • godz. 16 00 -  Modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku  martyrologii  Polaków w  Hucie Pieniackiej  i  na Kresach (pomnik w murze klasztornym) .

29 lutego 2016r.- poniedziałek godz.17.30 - Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. Kościuszki 7 - Film „Skrawek Piekła na Podolu”  w reżyserii  Jolanty Kessler-Chojeckiej

 

 

kresowianie_baner.jpeg

„NIE O ZEMSTĘ, LECZ O PRAWDĘ WOŁAJĄ OFIARY"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl