-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bajka pt. „Sowy i słowo na S” w wykonaniu Teatru S.A.N. w Przemyślu

12 lutego 2016 r. - z cyklu „Podwieczorek z teatrem” - bajka pt. „Sowy i słowo na S” w wykonaniu Teatru S.A.N. w Przemyślu

Kolejna odsłona stosunkowo nowego cyklu Przemyskiego Centrum Kultury Nauki ZAMEK zatytułowanego „Podwieczorek z teatrem” prezentującego bajki dla najmłodszych, ale dedykowanego całym rodzinom za nami. Przedstawienie pt. „Sowy i słowo na S” przemyskiego Teatru S.A.N. ściągnęło na Zamek Kazimierzowski tłum widzów. Mądra, rozwijająca wyobraźnię, poruszająca ważne tematy bajka - wbrew pozorom - często się nie zdarza. Ta, zaprezentowana w piątkowe popołudnie na zamkowej scenie miała ważne przesłanie i była świetną rozrywką również dla dorosłych widzów.

 

 

W kolorowych dekoracjach wystąpiły kolorowe zwierzaki z kolorowego, bajkowego lasu. Przedstawienie opowiada o przygodach dwóch sów, niedźwiedzia, lisicy, wilka, myszy i innych postaci, które starają się odnaleźć znaczenie pewnego bardzo ważnego słowa na literę „S”. Jakie to słowo będzie można się dowiedzieć już podczas kolejnego spektaklu, który odbędzie się w tym samym miejscu 24 lutego o godz. 17.00.  

Widzowie, którzy przybyli tego dnia na spektakl otrzymali swoisty bonus w postaci dodatkowego przedstawienia. Przed głównym występem – gościnnie -  swoje teatralne talenty zaprezentowały uczennice z Gimnazjum MORAWA w Przemyślu. W ich wykonaniu obejrzeliśmy teatralną adaptację „Ptasiego radia” Juliana Tuwima w reżyserii Moniki Maciewicz.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-02-2016 13:12