2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sprostowanie do artykułu „Mieszkańcy drugiej kategorii?” zamieszczonego w „Życiu Podkarpackim”

Artykuł „Mieszkańcy drugiej kategorii?”, który ukazał się w „Życiu Podkarpackim” 10 lutego br. zawiera kilka nieścisłych informacji, które wymagają wyjaśnienia.

Spotkanie z mieszkańcami Osiedla „Lipowica”, o którym w tekście wspomina Pan Radny Ryszard Kulej, nie odbyło się przed ostatnimi wyborami samorządowymi, lecz 3 września 2015 roku. Z pewnością też nie padło na nim stwierdzenie, że „w 2016 roku prace ruszą z miejsca”. Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder natomiast wyraźnie podkreślił, że „dokumentacja na modernizację ulicy J. Wysockiego jest już gotowa, ale wobec braku środków nie wie kiedy inwestycja wejdzie do planu”. Złożył jednocześnie deklarację, że inwestycja wejdzie do planu w 2016 roku wkrótce po wygospodarowaniu 1,5 mln zł na wykupy gruntów i jako I etap modernizacji. Póki co miasto takich środków nie posiada zabezpieczonych, dlatego też inwestycja nie figuruje w tegorocznym budżecie.

Wprowadzającą w błąd mieszkańców jest także zamykająca artykuł informacja o mających rozpocząć się w marcu tego roku pracach przy budowie odcinka kanalizacji na Osiedlu „Lipowica”. W tym miesiącu określony zostanie jedynie plan inwestycyjny Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które będzie realizowało tę inwestycję i dopiero w nim określone zostaną stosowne terminy rozpoczęcia i zakończenia prac.

Witold Wołczyk

Rzecznik Prasowy

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl