6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert „Yaga w repertuarze...Piaf Greco Aznavour”

7 lutego 2016 r. – „Zamkowe Teatralia i Zamkowe Wieczory Muzyczne”

Artystka krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej Yaga Kowalik, która związana jest również z  „Teatrem Essaion” w Paryżu, na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpiła już po raz drugi. Pierwszy występ odbył się 10 stycznia 2014 roku i podobnie jak wtedy, tak również i teraz, artystka zaśpiewała piosenki z repertuaru największych osobowości francuskiej estrady. Dwa lata temu były to największe przeboje z repertuaru Juliette Greco, w tym roku przeboje trójki wielkich interpretatorów: Edith Piaf, Juliette Greco i Charla Aznavour'a. Prezentacje muzyczne krakowskiej artystki odbywają się w ramach cyklu „Yaga w repertuarze…”.

 

 

Artystce towarzyszył na scenie znakomity akordeonista i aranżer Walentyn Dubrowskij oraz - równie znakomity - skrzypek Michał Półtorak znany głównie z „Piwnicy pod Baranami”, ale również z zespołu Grzegorza Turnaua i grupy „Anawa”.
Ponad godzinny koncert, a właściwie spektakl muzyczny przekazał to, co jest najważniejsze w muzyce francuskiej – uczucia. Utwory – z małymi wyjątkami - wykonywane były w oryginalnym języku.
Akordeonowe melodie francuskie można było wysłuchać jeszcze przed wejściem na salę widowiskową. Przed koncertem w foyer wykonywał je Henryk Rudawski. W tym samym czasie, na drugim końcu tego pomieszczenia prezentowane były również kosmetyki firmy MARY KAY.
 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-02-2016 15:20