0.6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wspólne kolędowanie w Archikatedrze obrządku grekokatolickiego.

Koncert Kolęd „Kolędujmy razem” ma w Przemyślu swoją długą, bo 16- letnią tradycję. W dniu 31 stycznia 2016 roku młodzież z przemyskich szkół gimnazjalnych  i licealnych wykonała kolędy w różnych językach i w różnych opracowaniach chóralnych. Kolejny raz otrzymaliśmy zaproszenie do wykonania koncertu kolęd w Archikatedrze Greckokatolickiej p. w. Św. Jana Chrzciciela. Mieszkańcy Przemyśla szczelnie wypełnili świątynię, by posłuchać kolęd  w wykonaniu chórów polskich i ukraińskich.

Wielką radość sprawiła nam obecność Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Metropolii Przemysko-Warszawskiej Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej Eugeniusza Popowicza oraz Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa  Metropolii Przemysko- Warszawskiej Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej, Jana Martyniaka. Koncert rozpoczął chór z Gimnazjum w Dubiecku, później zaprezentował się chór „Amantis Cantare” z Gimnazjum nr 5 w Przemyślu, Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum”, chór „Triola” z Gimnazjum nr 4,oraz chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Przemyślu. Słuchacze mieli również okazję wysłuchać kilku kolęd w wykonaniu solistów i zespołów  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Przemyślu oraz Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego „Ars Perfecta”. Koncert zakończyły - tradycyjnie już - kolędy „Bóg się rodzi” oraz „Boh Predwycznyj”, wykonane wspólnie przez chóry ukraińskie, polskie i zgromadzoną publiczność.

 

 

Kolędami kończącymi koncert dyrygowała Joanna Cioch, przy akompaniamencie Kwartetu Smyczkowego. Nad całością przygotowań czuwali  Joanna i Piotr Szelążek.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl