2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej – wyróżnienie dla chóru Triola ze Szkoły Podstawowej nr 16

Dzień 24 stycznia był długim, pełnym emocji i wielu doznań dla młodych wokalistów Szkoły Podstawowej nr 16 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu . W niedzielny, bardzo śnieżny poranek, chór Triola wraz z Panią  Joanną Cioch wyruszył na pierwszy taki festiwal.

Podczas  przesłuchań konkursowych można było usłyszeć kolędy w aranżacjach wokalno – instrumentalnych, chóralne a’capella oraz rzadko spotykane dziś pastorałki w wykonaniu ludowych grup śpiewaczych.

W wyniku trudnych i długich zmagań konkursowych (w kategorii wiekowej 6 lat – 14 lat było aż  27 wykonawców, w tym szkoły muzyczne) udało się wspólnie zdobyć:

Wyróżnienie dla chóru Triola

Wyróżnienie dla Klaudii Tadli –jako solistki.

Doskonałą, ciepłą i przyjazną atmosferę festiwalu zapewnili OO. Franciszkanie, m.in. żywa szopka w kościele, ciepły poczęstunek. 

Ciekawym opracowaniem kolęd w wykonaniu Chóru Triola zainteresowała się telewizja, stąd zaraz po występie dyrygent chóru Pani Joanna Cioch udzieliła wywiadu TV Rzeszów i TV Toya. Nagrań z występu można posłuchać  na facebooku chóru Triola.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl